praktyka dietetyka

 

logo

Specjalizuję się w żywieniu klinicznym.  Opracowuję sposób żywienia indywidualnie,  w zależności od zdrowia i ogólnej kondycji organizmu. Moim założeniem jest, aby opracowana dieta była co najmniej suplementem leczenia farmakologicznego, a docelowo lekarstwem na istniejące schorzenia.  To jest realne, jednak w osiągnięciu sukcesu jakim jest powrót do zdrowia, nieodzowna jest świadomość żywieniowa. Moje konsultacje opieraja się głównie o rozmowę, w czasie której przekazuję wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania jak również (co dla mnie najważniejsze) prewencji chorób. Rozmawiamy, wymieniamy się informacjami i okazuje się , że to co nas zabija to niewiedza. Nasze przyzwyczajenia kulinarne – ulubiony schabowy z ziemniakami, oraz czasami przesadzony autorytet lekarzy są odpowiedzialne za rozpoczęcie spirali chorób i uzależnienia od  pigułek. Dlaczego spirali? Bo stosowanie jednego leku, skutkuje działaniem ubocznym , na które zapisuje się kolejny lek i tak w nieskończoność a właściwie skończoność…dopóki starczy sił i pieniędzy.

Proponuję inne rozwiązanie; najpierw porozmawiajmy  o korzyściach płynących ze zmiany sposobu żywienia, ustalmy indywidualny Plan Żywienia uwzględniający Twoje preferencje smakowe (przynajmniej częściowo 🙂 ),  a potem wspólnie obserwujmy zachodzące zmiany. Może lepsze niż możesz się spodziewać, bo stan ciała to również stan ducha. A dobrze wiemy, że w zdrowym ciele zdrowy duch ! 😉

 Aktualnie niezwykle istotnym aspektem żywienia klinicznego w polskich szpitalach jest zespołowa opieka nad pacjentem hospitalizowanym. Leczenie połączone z właściwie zbilansowaną podażą wartości odżywczych w postaci mikro- i makroskładników przyspiesza powrót do zdrowia, szczególnie po zabiegach chirurgicznych i w leczeniu onkologicznym. Moje kwalifikacje do prowadzenia leczenia żywieniowego są poparte uczestnictwem w szkoleniach i konferencjach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Żywienia Dojelitowego Pozajelitowego i Metabolizmu POLSPEN.

Zapraszam do mojej kliniki 🙂 www.klinikadobregodietetyka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *