jak się pozbyć cellulitu?

 

Jak się pozbyc cellulitu? To nie tylko filmowy problem ale nasza babska rzeczywistość.  Okazuje się że również w tym zakresie pomoc niesie natura.

 

Cellulit  to problem estetyczny, dotykajacy głównie kobiet , u mężczyzn występuje w przypadku z niedoboru androgenów.  Narażone na zmiany cellulitowe są  kobiety w ciąży, przyjmujące leki antykoncepcyjne lub hormonalne, w okresie menopauzy, w okresie dojrzewania oraz ekspozycja na stres.

Do rozwoju cellulitu przyczyniają się:
   • nieprawidłowości w krążeniu krwi i limfy, skutkiem jest obrzęk i niedożywienie tkanek
   • zaburzenia gospodarki hormonalnej
   • czynniki genetyczne
   • nieprawidłowe nawyki żywieniowe (dieta obfitująca w węglowodany i sól)
   • ograniczona aktywność fizyczna, siedzący tryb zycia
   • używki – tytoń, alkohol
   • noszenia nadmiernie uciskającej odzieży oraz butów na wysokim obcasie

Badania dowodzą, że jest sposób na  pozbycie się cellulitu!!!

Przede wszystkim znaczący wpływ utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej. W tym celu niezbędne są takie składniki diety jak wapń, który wspomaga prawidłową pracę mięśni oraz trawienie tłuszczów ,  magnez bierze udział w rozpadzie tłuszczów przez co wpływa na tempo procesów lipolitycznych w tkance podskórnej, niezastąpiony cynk pomaga w usuwaniu skutków stresu oksydacyjnego, jest w składzie przeciwutleniaczy, bierze udział w metabolizmie kwasów tłuszczowych, ma wpływ na kondycję skóry, krzem będący budulcem tkanki łącznej oraz chrom, pierwiastek niezbędny w metabolizmie lipidów, węglowodanów i białek.

 

 

Adam Klimowicz, Joanna Zielonka, Marcelina Turek, Anna Nowak, Substancje pochodzenia naturalnego stosowane w terapii cellulitu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...